<< Zpět

 • Obrázek 18.4.2015 Miroslav Šustek se loučí z Extraligou

  Je to skoro neuvěřitelné, ale letos tento služebně nejstarší český arbitr (63 let) „kroutí" Již 37. sezónu na hřištích pod vysokými tyčemi. Pískat začal v roce 1978, kdy mnozí současní extraligoví hráči ještě nebyli na světě.

  Po pětileté zkušenosti pak získal 2. rozhodcovskou třídu. Nejvyšší kvalifikaci sudího pak završil v roce 1988 a od té doby řídí utkání nejvyšší soutěže ragby v české republice – dříve 1.ligu, dnes extraligu. Je to tedy 26 let od doby kdy poprvé „zadul" do extraligové píšťalky.

  Sbor rozhodčích České ragbyové unie řídí již 22 let společně s výkonem předsedy sportovně-technické komise na Moravě. Cenné jsou i jeho mezinárodní zkušenosti, které získal během své dosavadní kariéry. Jako čtyřnásobný účastník mistrovství světa juniorů si jako největšího úspěchu váží své účasti při semifinále MS v Lille v zápase JAR-FRANCIE. Celkem má na svém kontě 42 mezistátních utkání mužů a juniorů. Těch přátelských mezinárodních je bezpočet.

  V sobotu 18. 4. 2015 při utkání extraligy TJ Sokol Mariánské Hory-RC Slavia Praha uzavírá Miroslav Šustek svou extraligovou kariéru a nadále se bude věnovat rozhodování v nižších soutěžích, především pak u mládeže.

  Poděkovat Miroslavu Šustkovi za odvedenou práci přijel před utkáním poděkovat prezident ČSRU David Frydrych.

  Dalibor Čech, www.rugbyunion.cz (upraveno)


Powered by © Innoxia WebCreatio 0.2.7-rc5