<< Zpět

• Obrázek 18.3.2007 Česko-Rumunsko 13:46 (9:27)

V sobotu 17. března nastoupili reprezentanti České republiky v Říčanech k prvnímu utkání nového "dvouročníku" Mistrovství Evropy - Divize 1. Utkání řídila trojice rozhodčích z Walesu.

Jako hlavní rozhodoval James Jones, na čarách mu pomáhali Lynn Davies a Greg Morgan.

I když obě mužstva hrála tvrdě, nemuseli rozhodčí řešit žádný závažný problém. Hráči obou soupeřů přistoupili k utkání velmi disciplinovaně, a tak musel James Jones udělit pouze jednu žlutou kartu rumunskému hráči za opakovaný přestupek, kdy Rumun zabránil našim hráčům v rychlém rozehrání trestného kopu.

Jako čtvrtý rozhodčí byl nasazen Matěj Rázga. Ten měl nejvíc práce ve druhém poločase, kdy obě mužstva postupně poslala na hřiště všechny své náhradníky.

Večer rozhodčí zhlédli společně s některými našimi reprezentanty v klubu Třetí poločas utkání Poháru 6 národů Wales-Anglie. Vítězství domácích 27:18 pro ně bylo příjemnou tečkou za ragbyovou sobotou.